کدخبر: 12291

تنظیم باد سرد کولرگازی و تنظیم باد گرم کولرگازی در فصول مختلف

 

 

نیاز به سرمایش در فصول گرم و نیاز به گرمایش در فصول سرد از نیازهای اساسی ما انسان‌ها است، کولرگازی از لوازم خانگی پرکاربرد و پر استفاده‌ ای است که بدون افزایش رطوبت فضای خانه را مطبوع می‌کند، این دستگاه علاوه بر خنک کردن و تهویه هوا در فصل تابستان به گرم کردن مطبوع محیط در فصل زمستان نیز می‌پردازد، در ادامه مطلب، نحوه تنظیم باد گرم کولرگازی در فصل زمستان را می‌آموزیم.

تنظیم باد سرد کولرگازی در فصل تابستان

از آنجایی که کمپرسور کولر گازی برق زیادی مصرف می‌کند در صورت عدم تنظیم صحیح باد سرد توسط شما می‌تواند هزینه قبض برق شما را در پایان ماه افزایش دهد، از این جهت انتخاب بهترین دمای سرمایش در فصل تابستان حائز اهمیت است و نگهداری و تعمیر کمپرسور کولر گازی از اهمیت بالایی برخوردار است.

c6939703-71f3-492b-bdcf-372b787217f1 (1)

آموزش نحوه تنظیم باد سرد کولر گازی در فصل تابستان

بهترین درجه کولر گازی با توجه به دمای طبیعی بدن انسان 23 تا 25 درجه است، این دما علاوه بر اینکه موجبات آسایش فرد را تأمین می‌کند برق کمتری مصرف می‌کند و هزینه‌ها را افزایش نمی‌دهد.

در صورتی که در فصل تابستان از خانه خارج می‌شوید برای کاهش مصرف برق می‌توانید دمای کولرگازی را 3 تا 4 درجه سانتیگراد افزایش دهید و دما را روی عدد 28 تنظیم کنید، هنگام خواب شبانه نیز این دما در ایران مناسب است.

در صورتی که میزان دمای ذکر شده برای شما مناسب نیست می‌توانید با فشردن دکمه‌های Turbo، Jet Mode سرعت کاهش دما را بیشتر کرده و در مدت زمان کوتاهی خنک‌تر شوید.

راهنمای استفاده از ریموت کنترل برای تنظیم باد سرد کولرگازی در فصل تابستان

دکمه MENU یا MODE روی ریموت کنترل کولرگازی به معنای حالت‌های مختلف دستگاه از جمله سرما، گرما، خودکار، فن و خشک می‌باشند، امکان نمایش حالت‌ها در اشکال مختلف مانند دانه برف، خورشید، پنکه، قطره آب و... بر روی ریموت کنترل وجود دارد.

آیا کولرگازی ‌مان امکان گرمایش در فصل سرد را داراست؟

پیش از یادگیری نحوه تنظیم باد گرم کولرگازی در فصول سرد سال باید از داشتن این امکان در کولرگازی خود مطمئن شوید، امروزه بسیاری از کولر گازی ‌ها برای هر دو حالت سرمایش و گرمایش طراحی و به صورت دو فصله تولید می‌شوند، در نتیجه کولر گازی‌ ها قابلیت استفاده در فصول سرد و فصول گرم سال را دارا می‌باشند.

روش‌های اطلاع از قابلیت گرمایش کولر گازی

با مطالعه دفترچه راهنمای کولر گازی، تماس با مرکز فروش و دریافت اطلاعات لازم، مشاهده برچسب فنی کولرگازی و جستجوی مدل دستگاه در سایت رسمی شرکت تولید کننده کولرگازی می‌توانید از این موضوع که آیا کولر گازی ‌تان در فصل سرد هم قابل استفاده است یا خیر مطلع شوید.

پنل های داخلی و خارجی کولرگازی دارای برچسبی هستند که به برچسب فنی یا پلاک دستگاه معروف هستند، تمام اطلاعات و مشخصات کولرگازی روی این بچسب ها درج شده ‌اند که می‌توانید اطلاعات مورد نیاز خود را از روی آن‌ها بدست آورید، در صورت مشاهده کلمات Heating input یا heating current متوجه خواهید شد که دستگاهتان قابلیت گرمایش در فصول زمستان را دارا می‌ باشد.

آموزش نحوه تنظیم باد گرم کولرگازی در فصل زمستان

در صورتی که کولرگازی‌ تان قابلیت گرمایش در فصول سرد سال را دارا می ‌باشد می‌توانید به صورتی که در ادامه اشاره می‌کنیم باد گرم آن را تنظیم کنید.

برای استفاده از امکان گرمایش کولرگازی در فصل زمستان کافی است که دستگاه را به کمک ریموت کنترل بر روی حالت گرمایش تنظیم کنید، پیش از شروع کار گرمایش اقداماتی از جمله سرویس کولرگازی، شستشوی پنل خارجی، تمیز کردن فیلتر کولرگازی، شارژ گاز مخصوص کولرگازی، تمیز کردن کندانسور موجب بهبود عملکرد و بازدهی مثبت دستگاه می‌شود.

 

سرویس کولرگازی چه تأثیری در حالت گرمایش کولرگازی در فصل زمستان دارد؟

سرویس کولرگازی از جمله اقداماتی است که اگر به‌صورت منظم و دوره‌ای توسط سرویس‌کار انجام شود، علاوه بر اینکه موجب افزایش راندمان و بهبود عملکرد کولرگازی می‌شود، طول عمر این دستگاه را نیز افزایش می‌دهد.

سیستم گرمایش کولرگازی چگونه کار می‌کند؟

حالا که نحوه تنظیم باد گرم کولرگازی در فصل زمستان را آموزش دیدید می‌توانید برای اطلاع از چگونگی عملکرد سیستم گرمایش کولرگازی مطلب زیر را مطالعه کنید، مطالعه این مطلب به شما کمک می‌کند که در صورت خرابی دستگاه خودتان عیب را یافته و با تکنسین در میان بگذارید.

هنگامی که کولرگازی را در فصل زمستان بر روی حالت گرمایش قرار می‌دهید فرایند سیکل دستگاه از طریق شیر معکوس کننده (شیر چهار طرفه) تغییر می‌کند، این شیر باعث می‌شود که باد داغی که از کمپرسور تولید می‌شود به جای خروج از پنل خارجی به سمت اواپراتور پنل داخلی هدایت شده و وارد محیط شده و هوا را گرم کند، در این وضعیت مبرد موجود سرد شده و به سمت پنل خارجی فرستاده شده و گرمای محیط را جذب می‌کند و دوباره وارد کمپرسور می‌شود.

علت کار نکردن حالت گرمایش کولرگازی در فصل زمستان

در صورتی که کولر گازی شما دو فصله است اما در فصل زمستان کار نمی‌کند و محیط را گرم نمی‌کند احتمالاً دچار ایراد و خرابی شده است، در ادامه به بررسی دلایل این مشکل می‌پردازیم.

کمبود شارژ گاز کولرگازی، کم بودن ظرفیت کولرگازی نسبت به متراژ محیط، ایراد و اختلال در قطعات کولرگازی از دلایل مهمی هستند که موجب کار نکردن کولرگازی در فصل زمستان می‌شوند.

ضمناً توجه کنید کار کردن حالت گرمایش کولرگازی حدود 5 دقیقه طول کشیده و کمی زمان بر است تا دستگاه شروع به کار کند، در صورتی که پس از این مدت زمانی حالت گرمایش دستگاهتان کار نمی‌کند ممکن است عملکرد قطعاتی همچون کمپرسور، کندانسور، فیلترهای پنل داخلی و فن پنل داخلی و خارجی دچار ایراد و اختلال شده باشند که باید توسط تکنسین متخصص عیب یابی و بررسی شوند.

تفاوت حالت سرمایش و گرمایش کولرگازی چیست؟

در حالت سرمایش کولرگازی زمانی که دمای اتاق به میزان تنظیم شده برسد کمپرسور خاموش می‌شود و یا اگر دستگاه اینورتر باشد کمپرسور بر روی دور کند فعالیت می‌کند اما در حالت گرمایش کولرگازی زمانی که دمای محیط به دمای تنظیم شده می‌رسد فن داخلی دستگاه خاموش شده و پنل خارجی برفک زدایی شده و به صورت مجدد فعال شده و دوباره حالت گرمایش فعال می‌شود.

اگر متوجه شدید که کولرگازی ‌تان در حالت گرمایشی به صورت مداوم کار می‌کند، این موضوع را مشکل و خرابی در نظر نگیرید چرا که همان طور که عملکرد کولرگازی بعد از رسیدن دمای محیط به مقدار تنظیم شده در حالت سرمایش، متوقف یا کند می‌شود، حالت گرمایشی کولرگازی نیز به همین شکل است، در غیر این صورت کولرگازی دچار ایراد خرابی شده است.

959a0d23-0d19-4ec6-a567-601c819ea61d

تعمیرگاه دکتر آچار

در صورتی که برای تنظیم باد سرد کولرگازی و تنظیم باد گرم کولرگازی در فصول مختلف، عیب یابی، سرویس و تعمیر کولرگازی تهران نیز به تکنسین نیاز دارید به سایت دکتر آچار مراجعه کنید یا از طریق آدرس زیر وارد سایت شوید یا دکتر آچار را در گوگل جستجو کنید.

منبع : drachar.com

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها