کدخبر: 10040

مجری معروف شبکه یک برنامه زنده را بهم زد

این حادثه که یک نقض امنیتی بسیار غیرمعمول در تلویزیون دولتی روسیه شمرده می‌شود.

زن معترض به نام مارینا اوسیانکووا که به عنوان تدوین‌گر در کانال یک تلویزیون روسیه کار می‌کند، بلافاصله بوسیله پلیس بازداشت شد. زن معترض در جریان این اعتراض در «کانال یک» تلویزیون دولتی روسیه پلاکاردی با نوشته به زبان روسی «پروپاگاندا را باور نکنید. آنها به ما دروغ می‌گویند» در دست داشت، روی این پلاکارد همچنین به انگلیسی نوشته شده بود: «روس‌ها بر ضد جنگ».

این حادثه که یک نقض امنیتی بسیار غیرمعمول در تلویزیون دولتی روسیه شمرده می‌شود، در جریان برنامه خبری اصلی ساعت ۹ شب این تلویزیون به نام «زمان» رخ داد که از دوران اتحاد شوروی پخش می‌شود و میلیون‌ها نفر در سراسر روسیه به خصوص افراد مسن‌تر آن را تماشا می‌کنند.

یاکاترینا آندریونا که از سال ۱۹۹۸ مجری اخبار در این برنامه بوده است، سعی کرد با بلندتر صحبت کردن صدای زن معترض را بپوشاند، اما بعد برنامه به فیلمی از یک بیمارستان قطع شد.

 بیانیه‌ای که کانال یک تلویزیون روسیه که خبرگزاری تاس منتشر کرده است، می‌گوید یک بررسی داخلی درباره چگونگی ورود این زن به کادر دوربین در دست انجام است.

به گزارش تاس از قول یک منبع پلیس این زن ممکن است بر اساس قانونی که اقدامات عمومی با هدف «بی‌اعتبار کردن استفاده از نیروهای مسلح روسیه» را ممنوع می‌کند، متهم شود.

اوسیانیکووا در ویدئویی که قبل از این اقدام ضبط کرده بود، ضمن ابراز مخالفت با جنگ در اوکراین، از کار در تلویزیون دولتی ابراز شرمندگی کرده بود.

مسدود شدن اینستاگرام در روسیه

در یک تحول رسانه‌ای دیگر، در روسیه روز دوشنبه اپلیکیشن اشتراک تصویر اینستاگرام از دسترس خارج شد. قبلا در اوائل ماه مارس اپلیکیشن‌های رسانه اجتماعی فیس‌بوک و توئیتر هم در روسیه مسدود شده بودند.

 اینستاگرام روز دوشنبه در فهرستی از منابع آنلاین «محدودشده» قرار گرفت که «روسکومنادزور»، سازمان ناظر رسانه‌ای روسیه منتشر می‌کند. اکنون دسترسی به اینستاگرام در روسیه فقط از طریق وی‌پی‌ان امکان‌پذیر است.

مسکو شرکت «متا» صاحب فیس‌بوک و اینستاگرام را متهم می‌کند که اجازه دعوت به خشونت بر ضد روس‌ها به خصوص نیروهای نظامی این کشور را در روی پلتفرم‌هایش می‌دهد.

در همین زمینه:

فیس‌بوک اجازه ارسال پست‌های خشونت‌آمیز بر ضد روس‌ها و پوتین‌ را می‌دهد

اینستاگرام محبوب‌ترین پلتفرم رسانه‌ اجتماعی به خصوص در میان جوانان روسیه است و بسیاری از کسب‌وکارهای کوچک از آن برای آگهی‌دادن، فرآیندهای فروش و ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها