کدخبر: 10311

هواشناسی | آب و هوا | برف و یخبندان

هواشناسی هشدار داد| پیش بینی هوای نوروزی| باران در راه است

پیش بینی های سازمان هواشناسی نشان از کاهش دما در سطح کشور می دهد.

پیش بینی های سازمان هواشناسی نشان از کاهش دما در سطح کشور می دهد.امروز جمعه در شمال‌غرب، غرب، سواحل دریای خزر، ارتفاعات و دامنه‌های جنوبی البرز، ارتفاعات زاگرس بارندگی تداوم دارد.

سازمان هواشناسی روز گذشته نسبت به تشدید سامانه بارشی در نیمه جنوبی اردبیل، ارتفاعات در استان‌های گیلان، غرب مازندران، قزوین، البرز، زنجان و تهران و همچنین لغزندگی جاده‌ها، اختلال در تردد، کولاک، برف در مسیرهای کوهستانی، مه و کاهش دید هشدار سطح نارنجی صادر کرده بود

همچنین افزایش گرادیان فشار، دیگر سامانه عنوان شده از سوی سازمان هواشناسی است که موجب خیزش گردوخاک، کاهش دید، کاهش کیفیت هوا، شکستن درختان فرسوده و نهال‌ها، آسیب به سازه‌های موقت مانند چادرها، گلخانه‌ها و تابلوهای تبلیغاتی خواهد شد که امروز  پنجم فروردین‌ در استان‌های قم، تهران، سمنان، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، اصفهان، یزد، نیمه شمالی استان‌های فارس و کرمان شاهد این سامانه خواهیم بود.

پیش بینی های سازمان هواشناسی نشان از کاهش دما در سطح کشور می دهد. روز شنبه وزش باد شدید (احتمال گرد و خاک) در دامنه‌های جنوبی البرز، جنوب‌شرق و شرق کشور و یکشنبه برای جنوب غرب و بخش‌هایی از نوارشرقی پیش بینی می شود.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها