کدخبر: 10891

فرهاد مجیدی| استقلال| اخبار ورزشی

فرهاد مجیدی متهم شد| گناه مجیدی چیست؟

استفاده از ابوالفضل جلالی در ترکیب ابتدایی و نیمکت‌نشین کردن مهدی مهدی‌پور، دو سورپرایز مجیدی برای دیدار دیشب بود.

فرهاد مجیدی در کنفرانس خبری بعد از بازی با نساجی به این نکته اشاره کرد که تمام مسئولیت این شکست با اوست. جمله‌ای کاملا درست از دید منتقدان سرمربی استقلال چرا که آنها عقیده دارند اگر تصمیمات مجیدی نبود، آبی‌ها می‌توانستند فینالیست جام حذفی شوند. اما این تصمیمات چه بوده است؟

استفاده از حسین‌زاده در ترکیب اصلی: در اینکه حسین‌زاده بازیکن باکیفیت و مستعدی است، جای هیچ شکی وجود ندارد اما پدیده لیگ برتر، در چند بازی اخیر استقلال نتوانسته کیفیت همیشگی‌اش را به نمایش بگذارد و موقعیتهای گل نسبتا زیادی را از دست داده است. انتظار منتقدان این بازیکن این بود که مجیدی با نیمکت‌نشین کردن او، شوکی به این بازیکن وارد کند اما حسین‌زاده باز هم در ترکیب اصلی استقلال حضور داشت و از فرصتهایی که نصیبش شد، نتوانست استفاده کند.

مهاجمانی که گل زدن را فراموش کردند: کوین یامگا به عنوان بهترین گلزن استقلال در رقابتهای این فصل، در 4 بازی آخر تیمش موفق به گلزنی نشده است. رودی ژستد هم اگرچه با گلزنی در دربی محبوبیت زیادی بین هواداران استقلال پیدا کرد اما آمار گلزنی او اصلا قابل دفاع نیست و امیرحسین حسین‌زاده هم که فعلا از چشم برخی از طرفداران تیمش افتاده است. طبق اطلاعات یک سایت معتبر آماری، بازیکنان استقلال در بازی دیشب، 25 بار اقدام به شوتزنی کردند که فقط 6 شوت آنها داخل چارچوب بود که این نشان می‌دهد خط حمله استقلال، تمرکز و دقت لازم را ندارد و مسئول این قضیه کسی نیست جز فرهاد مجیدی

تعویض هایی که خیلی دیر انجام شد: در شبی که استقلال بیش از هر زمان دیگری به برد احتیاج داشت، مجیدی از دو مهاجم غیرتخصصی( یامگا و حسین‌زاده) در خط حمله تیمش استفاده کرد و تازه دقیقه 74 آرمان رمضانی را به میدان فرستاد و رودی ژستد هم دقیقه 115 جای حسین‌زاده را در زمین گرفت. اگر مجیدی مهاجمان اصلی‌اش را زودتر به میدان می‌فرستاد، شاید نتیجه بازی دیشب طور دیگری رقم می‌خورد.

ترکیب عجیب: استفاده از ابوالفضل جلالی در ترکیب ابتدایی و نیمکت‌نشین کردن مهدی مهدی‌پور، دو سورپرایز مجیدی برای دیدار دیشب بود. از طرف دیگر شاید بهتر بود او از صالح حردانی جوان در ترکیب اصلی استفاده می‌کرد و وریا غفوری را به عنوان بازیکن تعویضی به میدان می‌فرستاد تا بیشتر از توانایی‌های بازیکن باتجربه‌اش استفاده کند اما خب تفکرات مجیدی، آن چیزی نیست که برخی هواداران استقلال، انتظارش را داشتند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها