کدخبر: 12330

استقلال | اخبار استقلال | اخبار ورزشی

استقلال میزبان ستاره پرسپولیس شد

با همه این تفاسیر اما روز گذشته از این موضوع خبر دادیم که هنوز سرنوشت همکاری کادر فعلی استقلال و به‌ویژه فرهاد مجیدی برای فصل آینده با این باشگاه مشخص نیست، هرچند شواهد و قرائن همه از تداوم همکاری مجموعه فعلی از مدیران تا سرمربی استقلال با این باشگاه برای فصل جاری خبر می‌دهند.

فصل جاری از لحاظ فنی اگرچه نقطه‌ضعف کم نداشت اما درهرصورت فرهاد مجیدی با همین اسکواد موفق شد تا تیمش را بعد از ۹ سال دوباره به قله فوتبال ایران بازگردانده و برای چهارمین‌بار استقلال را قهرمان لیگ برتر کند. این درحالی است که در فاصله ۳ هفته باقی‌مانده تا پایان رقابت‌های لیگ با توجه به مشخص شدن قهرمان اگرچه جذابیت پیگیری رقابت‌ها برای علاقه‌مندان به فوتبال از بین رفته است اما جذابیت اخبار نقل‌وانتقالاتی از همین حالا آغاز شده و بعضا شاهد جابه‌جایی ستاره‌ها در رسانه‌ها و پیوستن یا جدایی آنها به تیم‌های مختلف به‌ویژه به سرخابی‌ها هستیم.

 

با همه این تفاسیر اما روز گذشته از این موضوع خبر دادیم که هنوز سرنوشت همکاری کادر فعلی استقلال و به‌ویژه فرهاد مجیدی برای فصل آینده با این باشگاه مشخص نیست، هرچند شواهد و قرائن همه از تداوم همکاری مجموعه فعلی از مدیران تا سرمربی استقلال با این باشگاه برای فصل جاری خبر می‌دهند. بااین‌حال اگر بنا را روی همین شواهد استوار بدانیم، پس برای دومین فصل متوالی فرهاد مجیدی این فرصت را خواهد داشت تا دوباره با تفکرات تاکتیکی‌اش خودش تیمش را ببندد و برای فصل جدید رقابت‌ها مهیا و آماده کند.

هنوز اتفاقات سال‌گذشته را به‌خوبی به‌یاد داریم که چطور مجیدی جلوی زیاده‌خواهی‌های برخی بازیکنان در پیش فصل ایستاد و گربه را دم حجله کشت تا حساب کار دست بازیکنانش بیاید. با این احوال از آنجا که استقلال فصل بیست‌ویکم قبل از حضور مدیران جدید بسته شد؛ باوجود مدیران قبلی، کم مشکل و مصیبت بر سر راه مذاکرات با بازیکنانی که کادرفنی استقلال خواهان جذب یا تمدید قرارداد با آنها بوده به وجود نیامد و همین موضوع باعث شد دوباره نگرانی‌ها بر سر بسته شدن تیمی متزلزل به وجود بیاید. اما با هر ماجرایی که بود استقلال مدل ۱۴۰۱ توسط خود فرهاد مجیدی بسته شد و درنهایت هم با دست‌فرمان مجیدی به‌عنوان قهرمانی رسید. حالا نیز گمانه‌زنی‌ها و شایعات برای بسته شدن تیمی که بتواند موفقیت‌های فصل جاری را ادامه بدهد، آغاز شده و به نظر می‌رسد برخی اتفاقات هم از حالا استارت خورده باشد.

از باشگاه استقلال خبر می‌رسد که با توجه به شرایط مالی خوب ایجادشده در باشگاه برای بسته شدن تیمی مقتدر در راستای برطرف شدن نقاط ضعف این تیم، منعی وجود ندارد و در این راستا سیگنال‌های مثبتی به کادرفنی ارائه‌ شده است.

استقلالی‌ها درحالی برای بستن تیم خود برای فصل جدید استارت کار را زده‌اند که از جمع بازیکنان فعلی استقلال، قرارداد ۶ بازیکن در پایان فصل تمام می‌شود که عارف غلامی، روزبه چشمی، رافائل سیلوا، سعید مهری، آرمان رمضانی و وریا غفوری این نفرات هستند. این درحالی است که پیش از این برخی رسانه‌ها خبر از پایان قرارداد مهدی مهدی پور داده بودند اما همانطور که قبلا نوشتیم، این بازیکن برای فصل آینده با استقلال قرارداد مشروط دارد و می‌تواند به ازای پرداخت مبلغی، رضایتنامه خود را گرفته و از استقلال جدا شود. بااین‌حال برای مذاکره با نفرات جدید، در ابتدای امر تعیین تکلیف تمدیدی‌ها در دستور کار قرار گرفته که براساس سرنوشت بازیکنان تمدیدی، بازیکنان جدید جذب استقلال خواهند شد.

مجیدی به‌دنبال آن است تا شاکله تیم قهرمان را حفظ کند و این درحالی است که با همین نفرات، مجیدی همراه با استقلال دوباره به قله فوتبال ایران رسیده و برای فصل بعد هم فعلا خبری از آسیا نیست تا آبی‌ها بخواهند بریزوبپاش را در دستور کار قرار بدهند.

بااین‌حال اگر همه این بازیکنانی که در لیست تمدیدی‌ها هستند و مجیدی نیز خواستار حفظ آنهاست در تیم بمانند، در این زمان فقط جذب یک هافبک خلاق که امسال آبی‌ها خلأ آن را در ترکیب خود تا حدود زیادی احساس کردند در وهله اول در دستورکار قرار خواهد گرفت و مجیدی در اولین گام قصد دارد تا تکلیف چنین بازیکنی را مشخص کند. اما اینکه این بازیکن خارجی باشد یا داخلی باید منتظر روزهای آینده باقی ماند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها