کدخبر: 15362

هوشنگ ابتهاج | هوشنگ ابتهاج سایه | هوشنگ ابتهاج شاعر

هوشنگ ابتهاج به خاک سپارده شد | اولین عکس از مزار هوشنگ ابتهاج

وی با اشاره به رفت و برگشت سایه به آلمان برای بودن در کنار خانواده و غم دوری از ایران، افزود: امروز خانواده سایه را به موطن خود بازگرداند، زیرا آرزو داشت در این خاک بماند و همانطور که خواسته به خاک سپرده شود.

پیکر شاعر فقید «امیرهوشنگ ابتهاج» در شهر رشت تشییع و پس از برگزار این آیین، در پارک محتشم رشت به خاک سپرده شد.یلدا ابتهاج در مراسم خاکسپاری مرحوم ابتهاج در باغ محشتم رشت، با بیان اینکه امروز روز بزرگی برای ما همه ایرانی هاست، اظهار کرد: سایه به وطن بازگشته؛ آرزویی که همیشه داشت.

وی با اشاره به رفت و برگشت سایه به آلمان برای بودن در کنار خانواده و غم دوری از ایران، افزود: امروز خانواده سایه را به موطن خود بازگرداند، زیرا آرزو داشت در این خاک بماند و همانطور که خواسته به خاک سپرده شود.

دختر هوشنگ ابتهاج با بیان اینکه امروز امانت پدر را به شما می سپاریم، گفت: پاسدار سایه باشید و در غیاب ما به این خاک سر بزنید.یلدا ابتهاج، با اشاره به بازگشت خود و برادرانش به تهران و سپس آلمان، خاطرنشان کرد: از شما می خواهم بر سر مزار سایه حاضر شوید و او را فراموش نکتید و با کلام خودش یادش را زنده نگه دارید.

وی با بیان اینکه سایه تا دقایق آخر زندگی با شعر ماند و دائما شعر و شاعر را از رودکی تا امروز تحسین می کرد، یادآور شد: با همان زبان همان میراثی را که به ما رسیده، پاس بدارید و به آیندگان بسپارید.یلدا ابتهاج تاکید کرد: قطعا فرزندان آینده در هر کجای این سرزمین و در هر کجای جهان شعر سایه را به زبان زیبای فارسی خواهند خواند.

حال و هوای باغ محتشم در تشییع جنازه ابتهاج

هوشنگ ابتهاج

جوانان در حالی که لباس هایی مزین به اشعار امیرهوشنگ ابتهاج به تن و عکس سایه را در دست دارند در کنار محلی که برای تدفین سایه در نظر گرفته شده ، منتظر پیکر این شاعر نامی کشورمان هستند تا مراسم خاکسپاری را برگزار کنند.

پیکر استاد هوشنگ ابتهاج غروب چهارشنبه از آلمان به فرودگاه امام خمینی تهران منتقل شد.صبح دیروز (جمعه ۴ شهریور ماه) هم مراسم بزرگداشت ابتهاج در تالار وحدت تهران برگزار شد، و نماز میت هم در همانجا بر پیکر این هنرمند برجسته گیلانی اقامه شد.

مراسم خاکسپاری وی نیز صبح امروز برگزار شد. یلدا ابتهاج، دختر مرحوم هوشنگ ابتهاج در این مراسم با اشاره به اینکه امروز، روزی بزرگ برای همه ایرانیان است، گفت: پدرم با بازگشت به زادگاهش به آرزویش رسید.پدرم را به شما سپرده ام، در غیاب ما به خاکش سر بزنید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها