کدخبر: 16028

معلمان| رتبه بندی معلمان

خبر مهم برای معلمان| معلمان بخوانند

یوسف نوری پس از نشست امروز کمیسیون آموزش، تحقیقات و فناوری مجلس درباره موضوع بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها،گفت: با تلاش‌های صورت گرفته در ستاد پروژه مهر از ۴ ماه گذشته تاکنون، بخش مهمی از نیازمندی‌ها به ویژه در حوزه تأمین نیروی انسانی برطرف شده و امیدواریم برای شروع سال تحصیلی مشکلی نداشته باشیم.

وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: همچنین مبلغ 2 هزار میلیارد تومان برای سرانه مدارس در نظر گرفته شده که در دو مرحله واریز خواهد شد.

نوری با بیان اینکه نیازمند کمک‌های خیرین هستیم، اضافه کرد: پویش‌های مختلف در سراسر کشور برای تأمین نوشت‌افزار به راه افتاده که این پویش‌ها با همکاری آموزش و پرورش و ساماندهی آن در حال فعالیت بوده و قصد تأمین یک میلیون نوشت افزار برای یک میلیون دانش آموز را داریم.

وی درباره علت گرانی‌های نوشت افزار در بازار هم گفت: طی جلسه‌ای که با صمت داشتیم مقرر شد ساماندهی بازار را این وزارتخانه برعهده داشته باشد تا ضمن نظارت بر قیمت‌ها کار تأمین نوشت افزار نیز صورت گیرد.

وزیر آموزش و پرورش درباره پاسخ به سوالی درباره نحوه اجرای قانون رتبه‌بندی معلمان نیز گفت: معلمان براساس آیین‌نامه برای تعیین شایستگی‌های حرفه ای و تخصصی در سامانه رتبه‌بندی معلمان اطلاعات خود را ثبت کنند، البته این اطلاعاتی فقط یک بار از معلمان اخذ و در ادامه تکمیل خواهد شد.

نوری در مورد مشمولیت قانون رتبه‌بندی برای معلمان مهرآفرین نیز گفت: معلمان مهرآفرین از باسابقه‌ترین معلمان آموزش و پرورش بوده که تا ۱۵ سال سابقه همکاری در آموزش و پرورش را دارند و بر اساس مصوبه دولت این معلمان به آموزش و پرورش وارد شدند اما در قانون خدمات کشوری شرط استخدام، برگزاری آزمون برای هر مستخدم است بنابراین مقرر شد برای تعیین تکلیف این معلمان یک آزمون داخلی در آموزش و پرورش برگزار شود تا نسبت به جذب این معلمان اقدام شود.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها