کدخبر: 2082

مهرماه طلا بخریم؟

چهارمین هفته شهریور با نوسان محدود نرخ ارز و سکه همراه بود و شاخص بورس نیز نسبت به هفته گذشته روند کاهشی داشت.

قیمت طلا در هفته اخیر اندکی نزولی شد. کاهش قیمت طلا بعد از ریزش قیمت دلار رخ داده است. قیمت طلا اکنون به سطح پایینی سقوط کرده است. قیمت طلا در سایر نقط دنیا هم با روند کاهشی موجه شده است. آخرین وضعیت قیمت طلا را در ادامه می توانید بخوانید.

قیمت طلا

در آخرین هفته شهریور 1400 بازارهای مالی روند نزولی داشتند و هر یک از یکدیگر تاثیر گرفتند به طوری که با کاهش قیمت ارز در بازار نرخ طلا و سکه نیز کاهشی شد و از طرف دیگر شاخص بورس نیز نسبت به هفته گذشته با افت 7 درصدی همراه بود . 

بورس قرمز پوش شد

شاخص کل بورس تهران، در اولین روز هفته در ابتدای معاملات با رشد 947 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 489 هزار واحدی قرار گرفت اما در ادامه شاخص کل بورس با افت 5 هزار و 226 واحد، روی پله یک میلیون و 482 هزار واحدی قرار گرفت؛ همچنین شاخص هم وزن نیز با افت یک هزار و 58 واحد بر روی پله 449 هزار و 407 واحد قرار گرفت.فولاد، فملی و میدکو تاثیر گذارترین نمادها در بازار بودنند همچنین برکت، شستا و کیمیا تک نیز پرتراکنش ترین نمادها در این لحظات بازار هستند. 

در آخرین روز معاملات هفتگی بورس در ابتدای معاملات با رشد 976 واحدی در ارتفاع یک میلیون و 392 هزار واحدی قرار گرفت و در ادامه شاخص کل بورس در ساعت 9:30 با رشد 2 هزار و 174 واحد، روی پله یک میلیون و 393 هزار واحدی قرار گرفت. 

نرخ دلار در آخرین هفته تابستان 1400 ارزان شد

نرخ دلار و یورو در اولین روز از چهارمین هفته شهریور به ترتیب به مبلغ 26 هزار و 761 هزار تومان که در آخرین روز معاملات به قیمت 26 هزار و 630 هزار تومان و 31 هزار و 590 تومان رسیدند.

قیمت سکه درجا زد

قیمت سکه در ابتدای هفته با قیمت 11 میلیون و 720 هزار تومان داد و ستد شد که با افزایش 40 هزار تومانی در پایان هفته به مبلغ 11 میلیون و 740 هزار تومان رسید هر گرم طلای 18 عیار نیز با اختلاف 18 هزار تومانی به نرخ یک میلیون و 149 هزار تومان داد و ستد شد. 

قیمت طلا

بازار طلا و سکه در آرامش به سر می برد

محمد کشتی آرای نایب رییس دوم اتحادیه طلا و جواهر تهران در گفت و گو با خبرنگار نبض باشگاه خبرنگاران جوان درباره وضعیت بازار طلا وسکه در چهارمین هفته شهریور 1400 گفت:در این هفته قیمت اونس جهانی نوسان خیلی زیادی نداشت و به طور متوسط 13 دلار افزایش قیمت را تجربه کرده است اما بر خلاف افزایش اونس جهانی قیمت ارز به طور متوسط 100 تومان کاهش یافت. 

در این هفته وضعیت معاملات در بازار بسیار آرام بود و از طرف دیگر عرضه و تقاضا از کاهش چشمگیری برخوردار شده است که به دنبال آن نوسان قیمت به کمتر حد خود رسیده بود. 

قیمت سکه طرح قدیم بدون تغییر نسبت به اول هفته به 11 میلیون و 13 هزار تومان رسیده است .سکه طرح جدید در این هفته با افزایش 60 هزار تومانی همراه بود و نیم سکه بدون تغییر به 5 میلیون و 950 هزار تومان معامله شد ربع سکه نیز با کاهش 50 هزار توانی به مبلغ 3 میلیون و 500 هزار تومان داد و ستد شد. 

او افزود:سکه های یک گرمی نیز با 30 هزار تومان کاهش قیمت به 2 میلیون و 200 هزار تومان رسیدو هر مثقال طلای آب شده نیز با افزایش 40 هزار تومانی به 4 میلیون و 987 هزار تومان رسید و هر گرم طلای 18 عیار نیز حدود 15 هزار تومان گران شد. 

روند نزولی بورس ادامه دارد!

علی مولوی پور کارشناس بازار سرمایه درباره وضعیت بازار سرمایه در سومین هفته شهریور گفت:در اولین روز هفته شاخص کل ، با عدد یک میلیون و 480 هزار واحد شروع به کار کرد ر این هفته بازار به طور کلی روند نزولی داشت و کاهش حدود 7 درصدی داشت و در نهایت به پله یک میلیون و 300واحد نزول کرد. 

او افزود:در این هفته گروه خودرو و ساخت قطعات، گروه فلزات اساسی، بانک ها و موسسات اعتبار یبیشترین حجم معاملات را داشتند از طرف دیگر بیشترین ارزش معاملات مربوط به گروه فلزات اساسی و صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله بود. 

مولوی اظهار کرد:از عواملی که باعث شد در این هفته شاهد روند نزولی شاخص کل باشیم ، می توان به عامل شناسایی نقاط سود توسط معامله گران اشاره کرد که بعد از چند ماه روند صعودی قابل قبول ، برخی معامله گران نسبت به شناسایی سود خود اقدام می کنند و دست به فروش می زنند. 

این کارشناس بازار سرمایه گفت:با توجه به اینکه شاخص در هفته های اخیز رشد قابل قبولی داشته است و از طرف دیگر شاخص در هفته گذشته در حالت استراحت به سر برد، پیش بینی می شود در هفته آینده شاهد آغاز روند صعودی البته با شیب ملایم تر نسبت به گذشته باشیم. 

باتوجه به گفته فعالان بازار های مالی می توان نتیجه گرفت که بازار ارز وسکه در هفته آینده از نوسات شدید قیمتی برخوردار نباشد و بورس به روند خود ادامه دهد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها