کدخبر: 5187

قیمت طلا | اونس طلا | اخبار اقتصادی

قیمت طلا ریزش کرد | طلا ارزان می شود | قیمت طلا امروز 26 آبان

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۴ سنت رسید.

قیمت طلا 18 عیار امروز ریزش کرد. قیمت طلا در بازار امروز چهارشنبه 26 آبان 1400 مانند روز قبل ریزش کرد.

قیمت گرم طلا ۱۸ عیار امروز

قیمت طلا

همچنین هر گرم طلا ۱۸ عیار با کاهش ۰.۳۱ درصدی نسبت به روز قبل ، ۱,۲۵۰,۴۰۰ (یک میلیون و دویست و پنجاه هزار و چهارصد ) تومان معامله شد.

قیمت سکه امامی در بازار امروز صعود کرد. قیمت سکه امامی در بازار امروز در مقایسه با روز گذشته  صعود کرد.

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۴ سنت رسید.

قیمت طلا بر مسیر افزایش

قیمت طلا

در حالی که فشار ناشی از رشد قیمت ها سبب شده تا جذابیت بازار طلا برای سرمایه گذاران افزایش یابد و به رغم تقویت ارزش دلار امروز قیمت فلز زرد شاهد افزایش بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۱۷ درصد افزایش به ۱۸۵۳ دلار و ۷۴ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه دسامبر هم با ۰.۱۱ درصد رشد به ۱۸۵۶ دلار و ۲۰ سنت رسید.

پس از آنکه هفته گذشته آمارها نشان داد قیمت های مصرف کننده در آمریکا طی ماه گذشته بیشترین رشد سالانه را در طول ۳۱ سال اخیر شاهد بوده، قیمت طلا شاهد روند افزایش بوده است. هان تان تحلیلگر ارشد بازار در موسسه اکسینیتی گفت: «این عقیده که تورم در آمریکا هنوز به نقطه اوج خود نرسیده سبب شده تا قیمت طلا افزایشی شود و تا زمانی که فدرال رزرو به رویکرد صبورانه خود در مورد افزایش نرخ بهره ادامه دهد این روند تداوم خواهد داشت.»

رشد قیمت طلا در حالی است که ارزش دلار به نزدیکی بالاترین رقم ۱۶ ماه گذشته رسیده و سوددهی اوراق قرضه ۱۰ ساله خزانه داری آمریکا در نزدیکی بالاترین رقم ۳ هفته اخیر قرار دارد. معمولا تقویت دلار موجب گران تر شدن طلا برای خریدارانی می شود که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.

به گفته دانیل بریزمن تحلیلگر کامرزبانک، بنابراین به نظر می رسد تصویر بازار طلا از زمان انتشار آمار تورم آمریکا تغییر کرده «و طلا توانسته به رغم تقویت دلار از ثبات قیمت خود دفاع کند.» به گفته وی قیمت طلا ممکن است تا پایان سال به ۱۹۰۰ دلار افزایش یابد

در همین حال امروز آمارها نشان داد که میزان خرده فروشی در آمریکا طی ماه اکتبر افزایش داشته است. این آمار در کنار سایر آمارهای مثبت می تواند فدرال رزرو را به سمت افزایش نرخ بهره سوق دهد.

آخرین نرخ سکه امامی

قیمت طلا

سکه امامی امروز با افزایش ۰.۰۳ درصدی، از ۱۲,۵۷۰,۰۰۰ (دوازده میلیون و پانصد و هفتاد هزار) تومان به ۱۲,۵۷۵,۰۰۰ (دوازده میلیون و پانصد و هفتاد و پنج هزار) تومان رسید.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها