کدخبر: 9198

پرسپولیس/اخبار پرسپولیس/خبر ورزشی

پرسپولیس بی رقیب شد| راز پیروزی پرسپولیس چیست؟

روزهای نباختن، روزهای مساوی (17 بار) و حالا که روزگار نبردن است. هیچ مربی‌ای در تاریخ لیگ برتر بیشتر از قلعه‌نویی موفق به شکست دادن.

 یکی از مهمترین و شاید هم مهمترین بازی هفته نوزدهم، رویارویی گل‌گهر و پرسپولیس در سیرجان است. دو تیمی که این هفته رقیب هستند ولی در قصه بازیکن گابنی، در یک صف قرار داشته و جزو «متحدین» محسوب می‌شدند که البته شکست خوردند. 

* امیر قلعه‌نویی

  زندگی او به عنوان سرمربی در لیگ برتر و در رویارویی با پرسپولیس به 3 قسمت تقسیم می‌شود: روزهای نباختن، روزهای مساوی (17 بار) و حالا که روزگار نبردن است. هیچ مربی‌ای در تاریخ لیگ برتر بیشتر از قلعه‌نویی موفق به شکست دادن پرسپولیس نشده: 9 بار. و البته این آمار به حضور همیشگی او (قلعه‌نویی فقط در لیگ‌های اول و ششم حضور نداشته) هم مربوط است. قلعه‌نویی روی نیمکت گل‌گهر اما هرگز موفق به شکست دادن پرسپولیس نشده و حتی تجربه باخت 5 گله را هم دارد. و این نکته که قلعه‌نویی 4 بازی است که پرسپولیس را نبرده و در 19 رویارویی آخرش برابر قرمزها تنها 2 بار برنده شده است.

* آلرژی به باخت

  در ستون تعداد باخت‌های گل‌گهر در این فصل، عدد 4 درج شده که 2تایش کادوی اریک باگناما است. تنها یک باخت درون زمین برای سیرجانی‌ها رقم خورده که آنهم خانگی، حاشیه‌دار و برابر فولاد بوده است. گل‌گهر هیچ باختی در 8 بازی آخرش نداشته است. آنها همچنین 3 میزبانی بدون شکست و 2 بازی خانگی بدون گل خورده را هم سپری کرده‌اند. این آمار درباره پرسپولیس اما رنگ و روی دیگری دارد: آنها در 15 بازی آخر لیگ برتری‌شان نباخته‌اند. ضمن اینکه تنها 2 شکست در 50 بازی آخر برای‌شان ثبت شده که هر 2 هم بیرون از خانه بوده است. و البته پرسپولیس هرگز به گل‌گهر هم نباخته است.

* یحیی گل‌محمدی

  اگر بخواهیم درباره امیر قلعه‌نویی از یک لقمه گلوگیر در لیگ برتر حرف بزنیم قطعا باید به یحیی گل‌محمدی اشاره کنیم. هیچ مربی‌ای در این بازی‌ها به اندازه گل‌محمدی موفق به شکست دادن قلعه‌نویی نشده: 5 بار. گل‌محمدی در هیچ‌کدام از 6 رویارویی آخرش برابر قلعه‌نویی شکست نخورده و البته هرگز بازنده بازی برابر گل‌گهر روی نیمکت هیچ تیمی هم نبوده است.

* 900 گل

  استقلال، اولین تیمی بود که به مرز 900 گل زده در تاریخ لیگ برتر رسید (و حالا 932 گل در لیگ برتر زده). بعد از آنها، سپاهان هم به این عدد رسید (که حالا رسیده به 903 گل) و حالا پرسپولیس برای ثبت 900 گل زده در این بازی‌ها تنها نیاز به 3 گل دیگر دارد. اتفاقی که برای آنها چندان دور از دسترس نیست چون اولا پرسپولیس در هر 10 بازی آخرش گل زده و ثانیا تنها استقلال بوده که توانسته در 15 بازی آخر لیگ برتری پرسپولیس، با کلین‌شیت از زمین بازی برابر قرمزها بیرون بیاید.

* چقدر گل

  پرسپولیس و گل‌گهر برای ششمین بار در لیگ برتر برابر هم قرار می‌گیرند. نکته اصلی اما این است که در 5 رویارویی قبلی‌شان، 20 گل رد و بدل شده و این یعنی هر بازی به طور متوسط 4 گل داشته. قصه رویارویی در سیرجان حتی پرگل‌تر هم هست چون در اولین مصاف 6 و در دومین، 5 گل رد و بدل شده است. در سیرجان البته پرسپولیس 8 گل زده است که می‌شود به طور میانگین 4 گل زده در هر مهمانی.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها