کدخبر: 14793

سئوی سایت حرفه ای با هدف برندینگ و رشد فروش

 

خیلی از کسب و کارها بر این باور هستند که طراحی سایت آخرین مرحله از فرایند برندینگ کسب و کارهای اینترنتی است؛ حال آنکه روزانه هزاران سایت طراحی و منتشر می شود و داشتن جایگاه بهتر در میان میلیون ها سایت، در وهله اول به سئوی حرفه ای بستگی دارد.

طراحی سایت و سئو به یک دنیا مهارت، تجربه و دانش فنی وابسته است و با وجود اینکه هر کسب و کاری به یک سایت نیاز دارد؛ آنچه مهم هست، اثربخش و اثرگذار بودن سایت در برندینگ و معرفی کسب و کار به مخاطبین است. درواقع تا زمانی که سایت یا فروشگاه اینترنتی، نتواند معرف خوبی برای آن برند باشد و یا نتواند جاذب مخاطبین و اعتماد ساز باشد؛ نمی توان صفت حرفه ای را نثار آن سایت کرد.

یکی از بخش های مهم در برندینگ و رشد سایت، سئوی حرفه ای می باشد که منجر به دیده شدن سایت به صورت هدفمند توسط مخاطبین می شود. در این مقاله سعی داریم شما را با ویژگی ها و معیارهای سنجش سئوی سایت حرفه ای آشنا کنیم تا بتوانید با دید منطقی و واقع بینانه به مساله سئو و بهبود رتبه سایت خود نگاه کنید.

در کنار طراحی سایت، نیاز است تا سایت شما در موتورهای جستجو مثل گوگل، یاهو، یاندکس و … رتبه خوبی داشته باشد. سرویس سئو و تولیدمحتوای حرفه ای، شامل نگارش و انتشار مقاله یونیک به صورت تخصصی، نصب و کانفیگ افزونه های اختصاصی سئو، آنالیز و تعریف کلمات کلیدی و متا، بک لینک، لینک سازی داخلی، تعریف صفحات شاخص، رپورتاژهای حرفه ای در سایت های پربازدید با اعتبار بالا، افزایش ورودی گوگل + ارائه گزارشات ماهانه از عملکرد و وضعیت سئو می باشد.

اگر شما دوست دارید تا سایت با رنک و جایگاه بهتر در گوگل داشته باشید، لازم است فرق بین یک سئوکار معمولی و سئوکار حرفه ای را بدانید و مطمئن شوید در ازای مبلغی که پرداخت می کنید، چه خدماتی در زمینه سئو دریافت می کنید. چرا که خیلی از مجموعه ها یا افراد، تنها به نوشتن مقاله و یا لینک سازی داخلی بسنده می کنند و یا با خرید بک لینک های بی کیفیت، در درازمدت به سئوی سایت ضربه های جبران ناپذیر می زنند.

سئوی داخلی سایت

تا زمانی که سایت با ساختار و عملکرد فنی اصولی و حرفه ای ندارید، در صورت بهترین تبلیغات و رسیدن به رتبه های برتر گوگل، موفقیتی کسب نخواهید کرد. چرا که نتیجه سئو، بازدیدهای واقعی افراد از سایت شما هست و درصورتی که سایت تان از کیفیت لازم برخوردار نباشد، عملا بازدیدکننده نیز از سایت شما خارج خواهد شد.

داشتن ساختار و عملکرد فنی درست، وظیفه طراح سایت هست و وظیفه سئوکار، آنالیز و بهینه کردن سایت (از نظر ساختار، عملکرد و سرعت) برای سئوی بهتر است. در کنار این موضوع، نوشتن مقالات تخصصی و یونیک به صورت حرفه ای، لینک سازی داخلی بین صفحات سایت، برنامه ریزی و آنالیز کلمات کلیدی همگی جزو اموری است که نیاز هست با دقت در سایت اتفاق بیفتد.

2

بک لینک؛ موثر یا مخرب؟

بک لینک یا لینک سازی خارجی، به مجموعه لینک هایی گفته می شود که سایر سایت ها، با یک سری عبارات یا کلمات کلیدی به سایت هدف لینک می دهند (مثال: در یک مقاله از یک سایت پربازدید با کلمه «لباس» به سایت شما لینک داده شده است). این لینک دهی از سوی ربات های گوگل شناسایی می شود و سایت شما با این کلمات کلیدی سئو می شود.

آنچه تعیین کننده موثر/مخرب بودن بک لینک است، تعداد و قدمت بک لینک ها و نیز اعتبار (قدرت) دامنه ای است که به سایت شما لینک داده است. درصورتی که بک لینک های ایجاد شده، موقتی (مثلا 3 ماهه) باشند و پس از مدتی حذف شوند، نه تنها به سئوی سایت شما کمکی نمی کند، بلکه از اعتبار سئوی سایت شما نیز می کاهد. همچنین درصورتی که سایت های لینک دهنده، خودشان از اعتبار و قدرت دامنه کمتری برخوردار باشند عملا نتیجه مثبتی از بک لینک های ایجاد شده دریافت نمی شود.

رپورتاژ در سایت های پربازدید

یکی دیگر از کارهایی که به شدت در سئوی اصولی موثر هست، ایجاد رپورتاژ آگهی در سایت های پربازدید می باشد. نگارش یک مقاله و انتشار آن در سایت های پربازدید علاوه بر اینکه منجر به جذب مخاطبین واقعی می شود؛ به دلیل داشتن بک لینک درون مقاله ای نیز، اثربخشی قابل توجهی در سئوی سایت دارد.

ویژگی های سئوی حرفه ای سایت

بررسی و آنالیز دقیق

خدمات سئو و بهبود رنکینگ، براساس شناخت دقیق ساختار، عملکرد و کلمات کلیدی سایت/فروشگاه می باشد؛ تا بهترین بهره وری را به همراه داشته باشد. در صورتی که سئوکار اطلاعات خاصی در زمینه آنالیز کلمات کلیدی، آنالیز سایت های رقبا نداشته باشد، عملا نمی تواند سئوی درستی انجام دهد.

 

اصلاح ساختار و محتوا

تمامی ایرادات و عیب هایی که در ساختار (عملکرد، ظاهر و فنی) و یا محتوای سایت/فروشگاه شما وجود دارد و موجب کندی و اختلال می شود، برطرف و اصلاح می شود. در صورتی که سرعت سایت یا ظاهر بصری سایت، ایراد داشته باشد؛ منجر به دریافت امتیاز منفی از سوی گوگل و نیز عدم استقبال کاربران از سایت می شود.

تولید محتوای تخصصی

بخش اعظمی از مقوله سئو و بهبود رتبه سایت در گوگل، به محتوا مربوط است. تولید محتوای حرفه ای و رعایت اصول محتوانویسی، صفحات شما را در رتبه بندی گوگل متمایز می کند. این تولیدمحتوا به صورت منظم و در بازه های زمانی متناسب در درون سایت انتشار می یابد و به مرور زمان، امتیاز ویژه ای از سمت ربات های گوگل دریافت می شود.

ایجاد بک لینک، به جای خرید بک لینک

سئوکار حرفه ای خودش مهارت و دانش فنی لازم برای ایجاد بک لینک دائمی دارد و به هیچ عنوان سراغ خرید بک لینک های موقت و بی کیفیت نمی رود. خرید بک لینک موقت و بی کیفیت، می تواند سال ها جبران ناپذیر باشد و جلوی رشد و سئوی سایت را بگیرد.

رپورتاژنویسی حرفه ای

سئوکار حرفه ای می تواند براساس مهارت نویسندگی خود، به نگارش و انتشار مقاله/آگهی در سایت های پربازدید بپردازد. این موضوع یکی از داغ ترین و زودبازده ترین روش های سئوی طبیعی سایت هست که می تواند جایگزین روش های فیک در سئو شود. رپورتاژهای دائمی به مراتب بهتر از روش های فیک هستند و یک سئوی حرفه ای و ماندگار را رقم می زنند.

3

انتخاب سئوکار حرفه ای

در حال حاضر صدها سئوکار در سطح کشور در حال فعالیت هستند. یکی از معیارهای انتخاب و جذب سئوکار حرفه ای ، رزومه، سطح مهارت و نیز شرح خدماتی است که متعهد می شود در سطح تخصصی انجام دهد. پیشنهاد می شود در این زمینه از تجربیات چندین سئوکار استفاده کرده و نمونه کارها و خدمات را براساس قیمت پیشنهادی مقایسه نمایید تا تصمیم گیری بهتری داشته باشید.

 

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها