کدخبر: 15538

قیمت گوشت قرمز | قیمت گوشت | قیمت گوشت امروز

قیمت گوشت قرمز 10 شهریور 1401

در یک ماه گذشته، مصرف مرغ در استان و مشهد کاهش محسوسی داشته است.

با توجه به گرانی مرغ در برخی شهر های ایران نظیر مشهد مردم ترجیح داده اند که از گوشت قرمز به جای این فراورده دامی استفاده کنند. دلیل این امر این است که با نیم کیلو گوشت گوساله می‌توان غذای بیشتری نسبت به دو کیلو گوشت مرغ تهیه کرد. به گزارش سلام نو به نقل از آریانیوز اوایل تیرماه هر کیلوگرم مرغ در بولوار استقلال مشهد به قیمت ۴۶ هزار تا ۵۳ هزار تومان عرضه می‌شد، اما اکنون قیمت هر کیلوگرم مرغ در این خیابان به قیمت مصوب یعنی ۵۹ هزار و ۸۰۰ تومان رسیده است. در شرایطی قیمت مرغ در بازار مشهد افزایش یافته که به گفته فروشنده‌ها از زمان گرانی مرغ در اردیبهشت، میزان فروش آن‌ها دست کم ۳۰ درصد کاهش یافته است.

محمدمهدی یعقوب زاده، مدیر امور طیور، زنبور عسل و کرم ابریشم سازمان جهاد کشاورزی خراسان رضوی، به ایسنا گفت: در یک ماه گذشته، مصرف مرغ در استان و مشهد کاهش محسوسی داشته است. از ابتدای مرداد تاکنون، ۵ میلیون و ۳۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی در استان صورت گرفته است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۳/ ۵ میلیون قطعه کاهش را نشان می‌دهد. روز گذشته، مرکز آمار ایران، میزان تورم سالانه مرغ در مرداد را ۸۱ درصد اعلام کرد.

یکی از توزیع کنندگان مرغ در خیابان استقلال می‌گوید: چند روزی است مرغ قطعه که معمولا از شهرهای شمالی کشور وارد مشهد می‌شود، دیگر ازسوی عرضه کنندگان عمده توزیع نمی‌شود و این موضوع سبب شده است قیمت مرغ در بازار به قیمت مصوب برسد. هرچند قیمت مرغ در خیابان استقلال مشهد به قیمت مصوب رسیده است، مشاهده خبرنگار شهرآرا نشان می‌دهد که برخی فروشگاه‌های شهر، مرغ را بیشتر از قیمت مصوب و به قیمت ۶۱ تا ۶۴ هزار تومان عرضه می‌کنند. در این میان بعضی از فروشگاه‌های اینترنتی در مشهد هم قیمت مرغ را افزایش داده اند و بیش از قیمت مصوب عرضه می‌کنند.

برای نمونه یک فروشگاه معروف، هرکیلوگرم مرغ را ۶۴ هزار و ۹۰۰ تومان می‌فروشد. هر چند شواهد بازار نشان می‌دهد که بخشی از شهروندان توان خرید مرغ به قیمت مصوب را هم ندارند، تولید کنندگان از همین قیمت هم ناراضی هستند و می‌گویند که قیمت مصوب مرغ (هر کیلو ۵۹ هزارو ۸۰۰ تومان) با هزینه تمام شده تولید فاصله بسیار دارد و دولت باید قیمت مصوب مرغ را افزایش دهد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها