کدخبر: 3017

هواشناسی/ آب و هوا/ باران و سیل

پیش بینی جدید هواشناسی/ باران در راه است

هواشناسی از روزهای گذشته بارش باران در برخی نقاط را پیش بینی کرده بود.

بنا به گفته کارشناس هواشناسی، آسمان استان های شمال کشور تا چهارشنبه بارانی خواهد شد.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی از بارش باران تا روز چهارشنبه در برخی نقاط کشور خبر داد. هواشناسی از روزهای گذشته بارش باران در برخی نقاط را پیش بینی کرده بود. به نظر می رسد با نزدیک شدن به پائیز باید منتظر پیش بینی های بیشتری از هواشناسی برای بارش باران باشیم. هواشناسی در روز های اخیر دمای هوای اغلب نقاط کشور را نیز کاهشی پیش بینی کرده بود.

صادق ضیاییان ضمن بیان اینکه امروز (۱۵ شهریور) بارش ‌پراکنده در استان‌های ساحلی دریای خزر، اردبیل و شمال آذربایجان شرقی رخ می‌دهد، اظهار کرد: طی سه روز آینده در ساعات بعدازظهر و اوایل شب افزایش ابر، رگبار ‌پراکنده و رعدوبرق گاهی همراه با وزش باد شدید در شمال و غرب هرمزگان و جنوب فارس ‌پیش‌بینی می‌شود.

وی ادامه داد: از فردا (۱۶ شهریور) با شمالی شدن جریانات روی دریای خزر، بارش‌ها در سواحل تقویت می‌شود و تا روز جمعه (۱۹ شهریور) در استان‌های اردبیل، گیلان، مازندران، گلستان، دامنه‌های شمالی البرز، شمال آذربایجان شرقی و خراسان شمالی کاهش دما، بارش باران گاهی همراه با رعد و برق، وزش باد شدید به‌تناوب ادامه خواهد داشت. شدت بارندگی‌ طی فردا و چهارشنبه (۱۶ و ۱۷ شهریور) در گیلان و غرب مازندران پیش‌بینی می‌شود همچنین طی این مدت دریای خزر نیز مواج خواهد بود.

به گفته مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی، امروز (۱۵ شهریور) در بخش‌هایی از جنوب سمنان، جنوب تهران، البرز، قزوین، قم، مرکزی، اصفهان، ایلام و خوزستان در ساعات بعدازظهر افزایش سرعت باد و گاهی وزش باد شدید مورد انتظار است همچنین در برخی مناطق احتمال خیزش گردوخاک وجود دارد.

وی ادامه داد: امروز (۱۵ شهریور) در نوار شرقی کشور به‌ویژه در شرق خراسان جنوبی و شمال سیستان و بلوچستان وزش باد شدید همراه با گرد و خاک رخ می‌دهد و از فردا تا جمعه (۱۶ تا ۱۹ شهریور) در شمال شرق و شرق کشور و از چهارشنبه (۱۷ شهریور) تا آخر هفته جاری نیز در جنوب شرق و جنوب غرب کشور وزش باد شدید همراه با خیزش گردوخاک ‌پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل ‌پیش‌بینی و هشدار سریع سازمان هواشناسی درباره وضعیت جوی تهران طی دو روز آینده اظهارکرد: آسمان تهران فردا (۱۶ شهریور) صاف و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۳ و حداکثر دمای ۳۵ درجه سانتیگراد و طی چهارشنبه (۱۷ شهریور) نیز صاف تا قسمتی ابری و گاهی همراه با وزش باد با حداقل دمای ۲۱ و حداکثر دمای ۳۳ درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.

ضیاییان در پایان گفت: طی امروز و فردا (۱۵ و ۱۶ شهریور) اهواز با بالاترین دمای ۴۷ و ۴۸ درجه سانتیگراد گرم‌ترین و اردبیل با بیشینه دمای ۲۲ و ۲۰ درجه سانتیگراد خنک‌ترین مراکز استان‌های کشور هستند.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها