کدخبر: 6461

قیمت طلا | اونس طلا | اخبار اقتصادی

قیمت طلا کاهشی می شود | پیش بینی جدید

بازار طلا به سیگنال اخیر بانک مرکزی آمریکا برای تعدیل سریعتر تدابیر محرک مالی واکنش خوبی نشان داد و از روز چهارشنبه حدود ۴۰ دلار افزایش پیدا کرد اما به گفته تحلیلگران، آنچه پس از این اتفاق می‌افتد، اهمیت زیادی خواهد داشت.

در پی معاملات دیروز نیز طلا و سکه به روند کاهشی خود همچون روز گذشته ادامه دادند و به این ترتیب قیمت سکه طرح جدید به ۱۲ میلیون و ۹۷۰ هزار تومان رسید.

بازار طلا به سیگنال اخیر بانک مرکزی آمریکا برای تعدیل سریعتر تدابیر محرک مالی واکنش خوبی نشان داد و از روز چهارشنبه حدود ۴۰ دلار افزایش پیدا کرد اما به گفته تحلیلگران، آنچه پس از این اتفاق می‌افتد، اهمیت زیادی خواهد داشت.

پس از این که اونس طلا هفته گذشته از مرز ۱۸۰۰ دلار عبور کرد، سیگنال مهم بعدی این خواهد بود که طلا در این سطح مقاومتی قوی چه رفتاری خواهد داشت.

در معاملات روز جمعه بازار آمریکا، هر اونس طلا با شش دلار و ۷۰ سنت معادل ۰.۴ درصد افزایش، در ۱۸۰۴ دلار و ۹۰ سنت بسته شد و برای کل هفته ۱.۱ درصد رشد هفتگی به ثبت رساند. طلا روز پنج شنبه ۳۳ دلار و ۷۰ سنت معادل ۱.۹ درصد افزایش داشت و در ۱۷۹۸ دلار و ۲۰ سنت بسته شده بود که بزرگترین رشد قیمت روزانه از ۱۵ اکتبر بود.

قیمت طلا پس از اعلام تصمیم سیاست پولی بانک مرکزی آمریکا که اعلام کرد تعدیل تدابیر محرک مالی شتاب بیشتری پیدا می‌کند و نرخ‌های بهره احتمالا سه دور در سال ۲۰۲۲ افزایش پیدا می‌کند، صعود کرد. تحلیلگران می‌گویند این تصمیم‌ها تا حدودی زیادی در قیمت‌ها تاثیر خود را گذاشته بود.

تداوم نزولی قیمت طلا و سکه

قیمت طلا

سکه در دومین روز معاملاتی هفته به عقبگرد خود ادامه داد و در نزدیکی مرز حساس خود آرام گرفت. این کاهش قیمت ناشی از باقی‌ماندن دلار در زیر کانال ۳۰‌هزار تومانی در کنار تعطیلات آخر هفته بازار جهانی بود. از دست رفتن سطح مقاومت ۱۳میلیون و ۲۰۰‌هزار تومانی سبب تشدید فروش این فلز گرانبها در دو روز گذشته شد.

در چنین شرایطی که نگاه کاهشی بر بازار حاکم است، محدوده ۱۲میلیون و ۸۰۰‌هزار تومانی سطح مقاومت به حساب می‌آید. در صورتی که محدوده‌های یادشده شکسته شوند، سرعت نزول در بازار سکه بیشتر خواهد شد.

سکه امامی از پنج‌شنبه هفته گذشته، نشانه امیدوار‌کننده‌ای به افزایشی‌های بازار ارسال نکرده و از انتهای هفته گذشته توان عبور از محدوده مقاومتی ۱۳میلیون و ۲۰۰‌هزار تومان را نشان نداده است.

طلا در آستانه ۱۸۰۰ دلاری

قیمت طلا

نرخ طلا در روز‌های پایانی هفته گذشته کاهش یافت و برخی از سطوح کلیدی خود را از دست داد. قیمت این فلز گرانبها که روز جمعه تا ۱۸۱۵دلار نیز رشد کرده بود، در نهایت هفته را زیر ۱۸۰۰دلار به پایان رساند.

با این حال هفته گذشته را مثبت تمام کرد. طلا برای رشد بیشتر به کمک معامله‌گران نیاز دارد و از طرفی ترس و فشار فروش این فلز در کانال‌های پایین‌تر توانست بسیاری از معامله‌گران را از معاملات کوتاه‌مدت خارج کند؛ در نتیجه کماکان محدوده ۱۷۷۵ تا ۱۸۳۵دلار برای طلا برقرار است.

به نظر می‌رسد، اونس طلا با مقاومت ۱۸۰۰دلاری درگیر است و برای صعود بیشتر باید از آن عبور کند. افزایش تورم آمریکا در سال آینده قطعی است، ولی با افزایش نرخ بهره، شرایط برای رشد قیمت طلا دشوار خواهد شد.

ارسال نظر:

پربازدیدترین ها